A Solver Unio Kft megbízásai K+F+I tevékenységek, melynek során különböző mérőműszer prototípusokat, mint naperőművek termelési adatainak logoló műszerét, vagy rádiofrekvencián alapuló mérőműszereket vagy szenzortechnológián alapuló egyéb mérőeszközök prototípusát gyártja.
A projekt keretében ezen mérőműszerek továbbfejlesztéséhez és anyagtudományi teszteléséhez szükséges környezetszimulációs laboreszközöket vásároljuk meg.
Az általunk fejlesztett eszközök vagy egyéb villamos berendezések legtöbb esetben kültéri használatúak ezért azok és a bennük alkalmazott alkatrészek UV, klíma, napfény és korróziós szimulációs kamrában történő vizsgálata elengedhetetlen a minőségi kültéri műszergyártáshoz. A gyártásunkat és a gyártást követő teszteljárásainkat az alábbiakkal szeretnénk korszerűsíteni.
Az UV állóság vizsgálatok elvégzéséhez szükséges Q-UV és Q-UVC kamrákat és azok tartozékait vásároljuk meg. Ennek keretében beszerzésre kerül egy Q-UV spray kamra, ami vízpermet funkcióval, víz előkészítő és visszaforgató rendszerrel ellátott, valamint vásárolunk egy Q-UVC kamrát, mellyel az UV-C fénynek kitett anyagok tartósságát fogjuk tesztelni.
Napfényszimulációs vizsgálatok A versenyképességünk biztosítása érdekében a meglévő laborkapacitást továbbfejlesztve beszerzésre kerül egy xenon napfényszimulációs berendezést. A tevékenységünkhöz legjobban illeszkedő berendezés, a Q-SUN Xe-2 Xenon kamra melett döntöttünk, amely a konkurenciához képest kevesebb, azaz 1 db teljes spektrumú, 1800W-os Xenon lámpát használ, így fenntartása hosszútávon sokkal költséghatékonyabb. A berendezés a villamos berendezések szabvány szerinti mérésére is alkalmas.
Klímavizsgálatok: A kültéri szimulációk egyik fő vizsgálati eleme a klímakamra, mellyel a prototípus mérőműszerek hőmérsékletváltozásnak és csapadéknak való kitettségét vizsgáljuk. A fejlesztés során a CTS 600l-es klímakamra és annak tartozékainak beszerzése melett döntöttünk, amely az átlagos klímakamrákhoz képest nagyobb mérőtér térfogattal, valamint automatikus vízfeltöltő rendszerrel rendelkezik.
A projekt keretében beszerzendő anyagtudományi eszközök hozzájárulnak az általunk fejlesztendő termékek minőségének növeléséhez, melynek eredményeképpen megbízóink elégedettsége fokozható.
A beszerzésre kerülő új eszközök miatt megnövekedő villamosenergia igényt főképp fotovoltaikus rendszer telepítésével fogjuk kielégíteni, amely megújuló tiszta energia és támogatja a fenntartható környezetet.
A teljes technológia telepítéséhez szükséges meglévő infrastruktúránk továbbfejlesztésével, úgymint a légkezelés bővítése, az ipari vízkezelés kiépítése vagy a technológiát kiszolgáló microsiemens vezetésű víztisztító rendszer integrálásával a gépek kiszolgálását, valamint a gépek által termelt hulladékhő kompenzálását fogjuk megoldani.