Napjainkban több mint 200 millió tonna polimert állítanak elő és használnak fel évente a világon. A polimerekből előállított műanyagokat a háztartásoktól kezdve az ipar különböző ágaiban, sok egyéb területen használják fel, a növekvő termelés és felhasználás növekvő hulladék-képződést is jelent.
Kutatásaink célja az elhasznált műanyagok másodlagos alapanyagokként történő felhasználási lehetőségeinek elemzése.
A fotonika a fény fotonjai által hordozott jeleket kezeli jelkeltés, továbbítás, vétel, feldolgozás céljára. A fotonika biztosítja többek között a napfény elektromos árammá történő átalakításának technológiai alapját, valamint elektronikus szenzorok széles skáláját.
Kutatásaink célterülete az optikai alkalmazások, technológiai fejlesztések és optikai elven működő diagnosztikai mérőberendezések fejlesztési lehetőségeinek vizsgálata.
A fenntartható fejlődés egyik alapvető feltétele az energiatermelő, -szállító, és -átalakító rendszerek adaptálása a változó igényekhez és lehetőségekhez.
Alkalmazott kutatásaink célja egyrészt rövid és középtávú energetikai szcenáriók kidolgozása, kiemelt figyelemmel a megújuló energiaforrások felhasználására, másrészt energiahordozók átalakítását és hatékony felhasználását végző rendszerek és berendezések technológiai kutatása.
A járműipart és közlekedést érintő technológia kutatásaink célja különféle szerkezeti elemek mechanikai tulajdonságainak javítása, a járműfedélzeti szabályozó rendszerek tervezésének integrált módszerei, valamint a belsőégésű motorok alternatív tüzelőanyagainak vizsgálata, különös tekintettel a CNG-re, LNG-re, bio-tüzelőanyagokra.
Kutatásainkat környezetszimulációs laborvizsgálatokkal és egyedi építésű teszteljárásokkal alapozzuk meg.
Termékfejlesztő részlegünk egyik legfontosabb feladata az előzetes műszaki kutatások eredményeképpen vázolt megoldások specifikálása, modellezése, egyedi megrendelésre a aprototípusok terméktervezése, a későbbi alkalmazás szakmai előkészítése, a műszaki elgondolások technológiai rendszerbe integrálása.
Megfelelő szakértelemmel, felkészülten végezzük a különféle gépészeti gyártmányok, sajátos építményfajták és termelési-logisztikai folyamatok tervezését, minősítését, hatósági engedélyeztetését valamint gyártás- és gyártmánytechnologizálását.
Mérnökirodánk a termékfejlesztés teljes folyamatán túl a prototípus gyártásával, a termék sorozatgyártásához szükséges szerszámok és mérőeszközök elkészítésével is áll ügyfelei rendelkezésére.
Cégünk különféle technológiai gyártósorok telepítését, komplett technológiai szerelését végzi, a műszaki dokumentációk elkészítésével, kapcsolódó segédtechnológiai szerelésekkel, a mindenkori jogszabályoknak, és eseti követelményeknek megfelelően.