Xenon kamrás vizsgálataink során a teljes napfényspektrum és az eső által okozott károsodást modellezzük. Az eróziós folyamatok szimulálása Q-Sun Xe-2 készülékkel történik, amely néhány nap vagy hét alatt képes hónapok vagy évek időjárás károsító hatását reprodukálni. A napfényszimulációs vizsgálatok során a mintatestek egy Xenon lámpa körül forognak az egyenletes besugárzás elérése érdekében.
A Q-UV kamrás vizsgálatok során kül- és beltéri anyagok széles skáláját vetjük alá különböző időjárási szimulációknak. A rövid hullámhosszú UV, hő és víz okozta fizikai és kémiai elváltozások, és a kiértékelt információk alapján következtetést tudunk levonni az adott termék élettartamára, illetve minőségérére vonatkozóan. Az UV- C fényt széles körben használják ultraibolya germicid besugárzásként (UVGI) a káros vírusok és baktériumok eltávolítására.
A klímakamrában olyan környezeti tényezőket szimulálunk, mint a hőmérséklet vagy a páratartalom ingadozása, és teszteljük azok hatását a termékek funkcionális képességére. A CTS klímakamra extra széles hőmérséklet tartománya -70/+180°C, páratartalom tartománya pedig 10-98%.
Létfontosságú, hogy az épített és technológiai környezetünk felépítéséhez használt kötőelemek és anyagok ellenálljanak a való világ feszültségeinek és pusztító körülményeinek. 1000 literes ciklikus sóködkamránk a páratartalom és a hőmérsékleti viszonyok széles tartományában működhet, képes sokszor és azonos módon megismételni azokat a lehetséges korrozív környezeteket, amelyeket a termék élettartama során tapasztalhat.