Üdvözöljük a Solver Unio Fejlesztési Tanácsadó Kft weboldalán!
+36 1 2200 661
solverunio@solvergroup.hu

Sajtószoba

Beszabályozás + szivattyúszabályozás = üzemeltetési költségcsökkentés

Az Európai Unióban megtermelt villamos energia 50%-át áramlástechnikai gépek használják fel. Ebbõl kb. 30%-kal részesednek a szivattyúk villanymotorjai. Ez 2005-ben 1067 TWh villamos energiát jelentett. Nem csoda, hogy a hidraulikai rendszerek kialakításakor a szivattyúzási költség alakulása az egyik központi kérdés.

A változó térfogatáramú hidraulikai rendszerek egyik előnye, hogy lehetőség nyílik a szivattyúzási költség csökkentésére. Ezt azon-ban nem a kisebb emelőmagassággal lehet elérni, ugyanis az állandó térfogatáramú hidraulikai hálózat ellenállása általában alacsonyabb, mint a változó térfogatármú társáé. Ennek oka a kiválasztott beszabályozási mód, azaz a megfelelő beszabályozó szelepek alkalmazásában keresendő. Ugyanis általánosságban kijelenthető, hogy míg az állandó térfogatármú hidraulikai hálózatot elegendő statikus (kézi) beszabályozó szelepekkel ellátni, addig a változó térfogatáram esetén gondoskodni kell a nyomáskülönbség stabilizálásáról, pl. dinamikus (automata) beszabályozó szelepek, szeleppárok segítségével.

 

Hogy mikor használjunk strangonkénti dinamikus szeleppárt (STAD-STAP) és mikor végponti dinamikus szelepet (TBV-CMP), annak eldöntésére, a szivattyúzási költség alakulása mellett, sok egyéb szempontot is érdemes figyelembe venni. Azonban ezeknek a szempontoknak a mérlegelése, most nem témája cikkünknek. Míg a statikus beszabályozó szelepek alkalmazása esetén kb. 0,6 méterrel (2 db sorba kapcsolt 3 kPa ellenállású beszabályozó feltételezve) nő meg a szivattyú emelőmagassága – ahhoz képest, mintha egyáltalán nem használnánk beszabályozó szelepet – addig, a dinamikus beszabályozó szelepek esetén kb. 1–1,5 méter emelőmagasságtöbblet szükséges.

 

A teljes cikk letölthető innét PDF formátumban

További energiahatékonyságról szóló írásainkat keresse a solverenergy.hu oldalon

 

Lépjen kapcsolatba velünk!

 

kapcsolat

 info@solvergroup.hu

+36 1 2200 661

 

 

 

2013.07.26.

További híreink

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

A légi technológia gyors fejlődése közepette a magyar fejlesztésű PHANTOM diszkrét és hatékony lehetőségként jelenik meg az igényes küldetésekhez. Úgy tervezték, hogy kitolja a drónok képességeinek
Tovább olvasom >

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

Az innováció egy rendkívül fontos és sokoldalú jelenség, amely alapvetően meghatározza a gazdasági növekedést, a versenyképességet és a társadalmi fejlődést.
Tovább olvasom >

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

Várhatóan októberben indul a GINOP Plusz 2.1.1-24 :Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat. A Páylázat által támogatott tevékenységek: kísérleti fejlesztés, ipari (alkalmazott)
Tovább olvasom >

Kiemelt hírek

A biomassza termolitikus hasznosítása

Anyagtudományi laborszolgáltatások fejlesztése

Drónos anyagmeghatározás

Syb rendszer fejlesztése

Legfrissebb Hírek

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

A tökéletes nyári kiegészítő: itt a napelemes kalap, ami tölteni tudja a telefonját


Értesüljön ön is elsőkézből!

Amennyiben szeretne értesülni aktuális eseményeinkről, iratkozzon fel email címe és neve segítségével! Feliratkozásával hozzájárul adatai kezeléséhez. Adatait harmadik félnek nem adjuk ki.

SolverUnio Kft. Minden jog fenntartva!
Honlaptérkép     Adatvédelem     Impresszum