Üdvözöljük a Solver Unio Fejlesztési Tanácsadó Kft weboldalán!
+36 1 2200 661
solverunio@solvergroup.hu

Sajtószoba

A SolverGroup környezetszimulációs tesztjei

Éghajlati és környezeti tesztelés a SolverGroup tesztcentrumában

Mi is az a környezet-szimulációs tesztelés?

Legegyszerűbben úgy határozhatjuk meg, hogy a szimulált tesztkörnyezetekkel a termékeket valós használatra készíthetjük fel. Ezt úgy érhetjük el, hogy a termékek életciklusa során a lehető legkorábban minél több tesztelési tapasztalatot és teljesítményadatot szerzünk. A szimulált környezeti tesztelés során mesterséges környezetet hozunk létre a tesztelemek számára, így meghatározhatjuk a termékek várható viselkedését valós környezetben, a gyártási hibák már korai szakaszban felfedezhetők, a termékek élettartama előre jelezhető.

A környezeti szimulációs tesztelés klasszikus példája a járművek komponenseinek tesztelése. A járműveink alkatrészei 24 órás periódusonként többször szembesülnek hőmérsékletingadozással, folyamatosan közvetlen napfénynek vannak kitéve, így felületük akár 120°C-ot is elérhet, télen pedig sós víz okozta korróziót kell elviselniük. Egy járműalkatrész zordabb időjárási viszonyok között életpályája során több mint 10.000 hőciklust él át.

SolverGroup tesztcentrum laborvizsgálatai

A SolverGroup fejlesztési és tesztcentrumában lehetőség van szabvány szerinti és egyedi UV, UVC, klíma és napfény szimulációs vizsgálatokra, valamint sópermetkamrás korróziós elemzésre is.

Q-Sun Xe-2 kamránk egyedülállóan elülső vízpermet funkcióval is felszerelt, így napfény-szimulációink során a teljes napfényspektrumon túlmenően, a pára és az eső által okozott károsodást is modellezzük.

Az UV-C fényt széles körben használják ultraibolya germicid besugárzásként (UVGI) a káros vírusok és baktériumok elpusztítására. Ez a rövid hullámhosszú (254 nm), nagy energiájú UVC fény a fertőtlenítendő felületet nagymértékben roncsolja. Közép- Európában jelenleg egyedüliként a SolverGroup környezetszimulációs laborja képes az UVC tesztek végzésére, melynek során műanyagok, bevonatok és textilek tartósságát vizsgáljuk a fotodegradációs hatásokkal szemben.

A QUV kamra a napfény, az eső és a páralecsapódás káros hatásait szimulálja a mintákon az ultraibolya (UV) tartományban. UV kamránk az esőzést szimuláló vízpermetező funkcióval is felszerelt, mely olyan hatást vált ki napok vagy hetek során, amelyek akár hónapok vagy évek alatt lépnek fel természetes körülmények között.

A termékek korrózióállóságának ellenőrzésére az egyik legmegbízhatóbb teszttípus a sópermet kamrás vizsgálat. Ascott CC1000IP kamránk ciklikus korrózió vizsgálatokra is képes, így a folyamatos sópermet vizsgálaton túl lehetőség van szárításra, kondenzációra vagy kontrollált pára üzemmódra is. A klímaegységgel kiegészített tesztkamra maradéktalanul kielégíti a PV1210-es autóipari szabvány kritériumait is.

A környezeti szimuláció versenyképességi tényező

Egyszerűen túl sok kockázattal jár egy terméket előzetes környezeti tesztelés nélkül piacra bocsátani. A termékek piacra jutási ideje meghatározó versenyképességi tényező, így nincs elég idő arra, hogy a forgalomba hozataluk előtt normál használat mellett hosszú ideig teszteljék azokat. Ezért van szükség jobb fejlesztési és tesztelési stratégiákra, olyan környezeti vizsgálati módszerekre, amelyek megbízhatóan előrejelzik a termékek öregedését és kopását.

Lépjen kapcsolatba velünk! info@solvergroup.hu

www.solvergroup.hu

Szerző: solvergroup.hu
2023.02.28.

További híreink

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

A légi technológia gyors fejlődése közepette a magyar fejlesztésű PHANTOM diszkrét és hatékony lehetőségként jelenik meg az igényes küldetésekhez. Úgy tervezték, hogy kitolja a drónok képességeinek
Tovább olvasom >

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

Az innováció egy rendkívül fontos és sokoldalú jelenség, amely alapvetően meghatározza a gazdasági növekedést, a versenyképességet és a társadalmi fejlődést.
Tovább olvasom >

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

Várhatóan októberben indul a GINOP Plusz 2.1.1-24 :Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat. A Páylázat által támogatott tevékenységek: kísérleti fejlesztés, ipari (alkalmazott)
Tovább olvasom >

Kiemelt hírek

A biomassza termolitikus hasznosítása

Anyagtudományi laborszolgáltatások fejlesztése

Drónos anyagmeghatározás

Syb rendszer fejlesztése

Legfrissebb Hírek

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

A tökéletes nyári kiegészítő: itt a napelemes kalap, ami tölteni tudja a telefonját


Értesüljön ön is elsőkézből!

Amennyiben szeretne értesülni aktuális eseményeinkről, iratkozzon fel email címe és neve segítségével! Feliratkozásával hozzájárul adatai kezeléséhez. Adatait harmadik félnek nem adjuk ki.

SolverUnio Kft. Minden jog fenntartva!
Honlaptérkép     Adatvédelem     Impresszum