2024-11-23 09:04:22 | Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/w17721/public_html/page/classes/controller/index.php on line 359 Innováció és K+F hazai jogszabályi környezete
Üdvözöljük a Solver Unio Fejlesztési Tanácsadó Kft weboldalán!
+36 1 2200 661
solverunio@solvergroup.hu

Sajtószoba

Innováció és K+F hazai jogszabályi környezete

 

 

2011.03.19.

 

Napjainkban az innováció és a kutatás-fejlesztés fogalma összekapcsolódik a gazdaságfejlesztéssel, illetve a növekedési kilátások és a fiskális korlátok között feszülő ellentmondásban vergődő hazai gazdaság lehetséges kitörési pontjaival. A kutatás-fejlesztés és innováció folyamatainak meghatározó szerepe van egy régió, vagy egy vállalat versenyképességének javításában. Ezt felismerve az Európai Unió már 2000-től mind a gazdaságfejlesztési-, mind a regionális fejlesztési politikájának középpontjába a k+f folyamatok támogatását, a k+f hatékonyság javítását állította.

 

Az innováció folyamaival összhangban Magyarországon is megtörténtek azok a jogszabályi és szervezeti változtatások, amelyek az innováció és kutatás-fejlesztés támogatásához kormányzati szinten nélkülözhetetlenek. A 2003. évi XC. törvény létrehozta a Kutatási és Technológiai Innovációs Alapot, melynek rendeltetése a magyar gazdaság technológiai innovációjának ösztönzése a hazai és a külföldi kutatási eredmények hasznosításának előmozdítása, az innováció és a hazai k+f infrastruktúrájának és szolgáltató tevékenységének fejlesztése.

 

Az Alap kezelését és felhasználását a 133/2004 (IV.29.) Korm. rendelet szabályozza. Érvénybe lépett a 2004. évi CXXXIV. törvény a kutatás-fejlesztésről és a technológiai innovációról. A törvény célja, hogy a kutatás-fejlesztés és a technológiai innováció révén segítse a magyar gazdaság fenntartható fejlődését. A törvény rögzíti, hogy a magyar kormány középtávú tudomány-, technológia-, és innovációs stratégiájának megvalósítását a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKHT) koordinálja. Az Európai Uniós közösségi keretrendszerekkel összhangban jelent meg a 146/2007 (VI.26.) Korm. rendelet, amely „a Kutatási és Technológiai Innovációs Alapból nyújtott állami támogatások szabályairól” rendelkezik. A Kormány 2007. áprilisában elfogadta, és az 1023/2007 (IV.5.) Korm. határozatban rögzítette a „Kormány középtávú tudomány-, technológia- és innováció-politikai stratégiáját” (TTI stratégia), amely az Országos Fejlesztéspolitikai Koncepció (OKF), a Nemzeti Akcióprogram (NAP), valamint az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) célkitűzéseivel összhangban rögzíti országos szinten a stratégiai feladatokat.

 

A Kormány a tudás hasznosításán alapuló versenyképesség erősítése érdekében  az 1066/2007 (VIII.29.) Korm. határozattal elfogadta a TTI stratégia végrehajtására szolgáló, a 2007-2010 időszakra vonatkozó intézkedési tervet. A fenti jogszabályi környezet mellett a közvetlen vállalati kutatás-fejlesztési folyamatok elősegítése érdekében a számviteli és az adójogszabályok is sajátos elemeket tartalmaznak a K+F tevékenység után igénybe vehető adókedvezmények vonatkozásában.

 

Jelen összeállításunkkal és tanácsadói tevékenységünkkel segítséget nyújtunk a vállalatvezetők, gazdasági szakemberek számára a vállalati K+F tevékenység optimális szervezéséhez és elszámolási rendszerének kialakításához. Kérje ingyenes ajánlatunkat

 

(forrás: MFI)

 

Lépjen kapcsolatba velünk!

 

kapcsolat

 info@solvergroup.hu

+36 1 2200 661

2010.11.19.

További híreink

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

A légi technológia gyors fejlődése közepette a magyar fejlesztésű PHANTOM diszkrét és hatékony lehetőségként jelenik meg az igényes küldetésekhez. Úgy tervezték, hogy kitolja a drónok képességeinek
Tovább olvasom >

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

Az innováció egy rendkívül fontos és sokoldalú jelenség, amely alapvetően meghatározza a gazdasági növekedést, a versenyképességet és a társadalmi fejlődést.
Tovább olvasom >

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

Várhatóan októberben indul a GINOP Plusz 2.1.1-24 :Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat. A Páylázat által támogatott tevékenységek: kísérleti fejlesztés, ipari (alkalmazott)
Tovább olvasom >

Címkefelhő

Kiemelt hírek

A biomassza termolitikus hasznosítása

Anyagtudományi laborszolgáltatások fejlesztése

Drónos anyagmeghatározás

Syb rendszer fejlesztése

Legfrissebb Hírek

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

A tökéletes nyári kiegészítő: itt a napelemes kalap, ami tölteni tudja a telefonját


Értesüljön ön is elsőkézből!

Amennyiben szeretne értesülni aktuális eseményeinkről, iratkozzon fel email címe és neve segítségével! Feliratkozásával hozzájárul adatai kezeléséhez. Adatait harmadik félnek nem adjuk ki.

SolverUnio Kft. Minden jog fenntartva!
Honlaptérkép     Adatvédelem     Impresszum