Üdvözöljük a Solver Unio Fejlesztési Tanácsadó Kft weboldalán!
+36 1 2200 661
solverunio@solvergroup.hu

Sajtószoba

Napenergia-űrfarm

Napenergia-űrfarm

A Föld feletti pályára tervezett napelemes űrfarm 2035-re már működőképes lehet. A Space Solar nevű, a brit Oxfordshire-ben működő technológiai cég szerint a projekt hozzájárulhatna Nagy-Britannia jövőbeni energiaellátásához. A 2 kilométer hosszú, napelemekből álló farm a mobiltelefon-jelekhez hasonlóan energiát küldene a földi vevőkhöz.  A vállalat szerint a napelemes űrtechnológia több megújuló energiát termelne, mint a földi megfelelői.

Mi az a napenergia-űrfarm?

A napenergia-űrfarm a Föld felett keringő óriási napelemekből áll. A feltalálók az égbolt felé fordultak, mint a tiszta energia következő határa felé, mivel a napfény az űrben is begyűjthető.

Az űrben a napsugarak körülbelül tízszer erősebbek, mint a Földön, és 24 órán át, nem pedig csak a nappali órákban lehet őket befogni.

Tavaly októberben az Európai Űrügynökség (ESA) bemutatta egy olyan napenergia-farm tervét, amely 36 000 km-re lebegne a Föld felett.

„Egy ilyen projekt biztosítaná, hogy Európa kulcsszereplővé – és potenciálisan vezetővé – váljon az éghajlatváltozás mérséklését célzó, méretezhető tiszta energiamegoldásokért folytatott nemzetközi versenyben” – áll az ESA közleményében.

2035-re működőképes lehet a napelemes űrfarm

A Space Solar technológiai vállalat szerint az újrafelhasználható űrindítások terén elért innovációk mostanra „gazdaságilag életképessé” tették úszó napelemparkjukat.

A technológia létfontosságú energiaforrássá válhat az Egyesült Királyság számára, mivel a szárazföldi napelemparkok területének felét, a tengeri szélerőművek területének tizedét használja, miközben 13-szor több megújuló energiát termel.”Az űrből származó napenergiát már régóta a végső tiszta energiaforrásnak tekintik” – mondta Sam Alden, a Space Solar munkatársa a BBC brit hírcsatornának.

„Tényleg képesek leszünk arra, hogy jelentős hatást gyakoroljunk a nettó nullára és a bolygó fényes jövőjére.” A vállalat célja, hogy „a Föld energiaellátásának 20 százalékát 600 műhold segítségével biztosítsa” – folytatta.

Az Egyesült Királyság kormánya 6 millió fontot (6,9 millió eurót) különített el az űrbeli napenergia-kutatási projektekre Nagy-Britanniában, és további 5 millió fontot (5,8 millió eurót) a CASSIOPeiA nevű nemzetközi projektre, amely az űrből származó napenergiát tanulmányozza.

Szerző: nrgreport
2023.10.18.
K+F

További híreink

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

A légi technológia gyors fejlődése közepette a magyar fejlesztésű PHANTOM diszkrét és hatékony lehetőségként jelenik meg az igényes küldetésekhez. Úgy tervezték, hogy kitolja a drónok képességeinek
Tovább olvasom >

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

Az innováció egy rendkívül fontos és sokoldalú jelenség, amely alapvetően meghatározza a gazdasági növekedést, a versenyképességet és a társadalmi fejlődést.
Tovább olvasom >

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

Várhatóan októberben indul a GINOP Plusz 2.1.1-24 :Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat. A Páylázat által támogatott tevékenységek: kísérleti fejlesztés, ipari (alkalmazott)
Tovább olvasom >

Címkefelhő

Kiemelt hírek

A biomassza termolitikus hasznosítása

Anyagtudományi laborszolgáltatások fejlesztése

Drónos anyagmeghatározás

Syb rendszer fejlesztése

Legfrissebb Hírek

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

A tökéletes nyári kiegészítő: itt a napelemes kalap, ami tölteni tudja a telefonját


Értesüljön ön is elsőkézből!

Amennyiben szeretne értesülni aktuális eseményeinkről, iratkozzon fel email címe és neve segítségével! Feliratkozásával hozzájárul adatai kezeléséhez. Adatait harmadik félnek nem adjuk ki.

SolverUnio Kft. Minden jog fenntartva!
Honlaptérkép     Adatvédelem     Impresszum