Üdvözöljük a Solver Unio Fejlesztési Tanácsadó Kft weboldalán!
+36 1 2200 661
solverunio@solvergroup.hu

Sajtószoba

IP-tudatos startupok

IP-tudatos startupok

Az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) és az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) új, közös tanulmányt tett közzé a napokban, amely rávilágít arra, hogy a szabadalmak és védjegyek mennyiben segíthetik az európai startupok sikerét.

A jelentés rámutat: átlagosan 10,2-szer nagyobb valószínűséggel kapnak finanszírozást azok a kezdő vállalkozások, amelyek a korai növekedési szakaszban rendelkeznek ezekkel a szellemitulajdon-jogokkal.

A vizsgálat szerint az európai startupok átlagosan közel 32 százaléka igényelt valamilyen oltalmat (29 százalékuk pedig szabadalmat és védjegyet), de iparáganként jelentős különbségek mutatkoznak. A biotechnológia messze a leginkább IP-intenzív ágazat, ahol az induló vállalkozások 65 százaléka óvja valamilyen formában a szellemi tulajdonát. Az IP-intenzív egyéb ágazatok közé tartozik még a tudományos és a mérnöki tevékenység (47 százalék), az egészségügy (46 százalék), a feldolgozóipar (43 százalék), az energiaszektor (43 százalék) és a fenntarthatósággal foglalkozó ágazat (43 százalék) is.

Országok esetében is nagy a szórás. Finnországban és Franciaországban a legmagasabb a szellemitulajdon-joggal rendelkező startupok aránya, mindkét esetben 42 százalék. Németországban (40 százalék), Ausztriában (40 százalék), Olaszországban (39 százalék), Norvégiában (37 százalék), Svédországban (34 százalék), Dániában (34 százalék), Svájcban (32 százalék) és Csehországban (31 százalék) szintén átlag fölött folyamodnak oltalomért a cégek. A magyar startupok 21 százaléka tudatos ezen a téren és ez az arány hasonló, mint Portugáliában (21 százalék) és Romániában (21 százalék), illetve jobb, mint például Horvátországban (18 százalék), Írországban (17 százalék), Görögországban (16 százalék), Bulgáriában (14 százalék) vagy Hollandiában (14 százalék).

Szerző: SZTNH
2023.10.27.

További híreink

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

A légi technológia gyors fejlődése közepette a magyar fejlesztésű PHANTOM diszkrét és hatékony lehetőségként jelenik meg az igényes küldetésekhez. Úgy tervezték, hogy kitolja a drónok képességeinek
Tovább olvasom >

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

Az innováció egy rendkívül fontos és sokoldalú jelenség, amely alapvetően meghatározza a gazdasági növekedést, a versenyképességet és a társadalmi fejlődést.
Tovább olvasom >

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

Várhatóan októberben indul a GINOP Plusz 2.1.1-24 :Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat. A Páylázat által támogatott tevékenységek: kísérleti fejlesztés, ipari (alkalmazott)
Tovább olvasom >

Címkefelhő

Kiemelt hírek

A biomassza termolitikus hasznosítása

Anyagtudományi laborszolgáltatások fejlesztése

Drónos anyagmeghatározás

Syb rendszer fejlesztése

Legfrissebb Hírek

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

A tökéletes nyári kiegészítő: itt a napelemes kalap, ami tölteni tudja a telefonját


Értesüljön ön is elsőkézből!

Amennyiben szeretne értesülni aktuális eseményeinkről, iratkozzon fel email címe és neve segítségével! Feliratkozásával hozzájárul adatai kezeléséhez. Adatait harmadik félnek nem adjuk ki.

SolverUnio Kft. Minden jog fenntartva!
Honlaptérkép     Adatvédelem     Impresszum