A Q-Lab határozottan ajánlja a besugárzási érzékelők, a fekete panel és a kamra levegőhőmérséklet-érzékelőinek, valamint a relatív páratartalom érzékelők rendszeres kalibrálását a tesztereken. Ez biztosítja a tesztelő legkonzisztensebb és legpontosabb működését. Gyakran azonban a kalibrálás kifejezést akkor használják, amikor a megfelelő kifejezés a beállítás, vagy a két kifejezés kombinációja. A különbség az auditálás és a minőségbiztosítási rendszer szempontjából fontos lehet.
A kalibrálási eljárás egy ismert mérési etalonnal való összevetést jelent. Ez a szabvány gyakran egy nemzeti metrológiai intézetre vezethető vissza, például az Egyesült Államokban a NIST-re. A beállítás ezzel szemben egy olyan eljárás, amelynek során a mérőrendszert úgy módosítják, hogy az a mérendő mennyiség megfelelő értékeit adja ki. Bár ezeket az eljárásokat gyakran együtt hajtják végre, egyikhez nincs szükség a másikra. Egy egyszerű példa a keretrendszer megértésére a karóra beállítása.
- Összehasonlíthatja az órán látható időt a hivatalos amerikai idővel, a time.gov címen. Ha az óra 10:55-öt mutat, és a time.gov szerint 11:00, akkor az óráját egy ismert referenciához hasonlította, és 5 perc késést mutat. Ez egy kalibrálás.
- Egy eltérő időzónába való utazás esetén, előbbre átállíthatja az óráját, hogy kompenzálja az eltérést. Ez egy kiigazítás. Nem kell összehasonlítani egy ismert szabvánnyal, de ezen a beállítás által az óra a helyi pontos időt fogja mutatni.
- Összehasonlíthatja az óráján látható időt a time.gov fájllal, majd beállíthatja, hogy az órája a lehető legpontosabban megfeleljen ennek az időnek. Ez egyszerre kalibrálás és beállítás.
A Q-Lab Universal Calibrator (UC) rendszere egyaránt alkalmazza a kalibrálást és a beállítást. Ha például UC20 intelligens érzékelőt használ, hogy biztosítsa a lámpa megfelelő sugárzási teljesítményét 500 óránként a Q SUN készülékben, ez egy kalibrációt jelent – a fedélzeti besugárzási érzékelők összehasonlítását az UC20 referenciaértékkel –, majd a Q-SUN besugárzási teljesítményének beállítását a mérőrendszerrel. Korábban, a folyamat során a Q-Lab összehasonlította az új UC20 intelligens érzékelő kimeneti értékeit a NIST által nyomon követhetőbesugárzási standarddal. Ez az UC20 kalibrálása, majd az UC20 beállítása, hogy a lehető legpontosabb mérést tudja biztosítani használat során.
+36 1 2200 661