Üdvözöljük a Solver Unio Fejlesztési Tanácsadó Kft weboldalán!
+36 1 2200 661
solverunio@solvergroup.hu

Sajtószoba

Korróziós vizsgálati szabványok értelmezése

Korróziós vizsgálati szabványok értelmezése

A korróziós-kamra a kamra alapérték-tűrésének értelmezése a szabványokban az alábbiak szerint lehetséges.

Az időjárási és korróziós vizsgálati szabványok általában plusz/mínusz értékkel határozzák meg a kamra alapértékeit. Például az ISO 4892-2 a következő tesztparamétert tartalmazza:

Fekete szabvány hőmérséklet: 65 ± 3°C

Fontos megjegyezni, hogy a legtöbb időjárási szabvány tovább pontosítja, mit is jelent ez a követelmény. A legtöbb esetben ez megengedett működési ingadozásként van megadva. Ez a követelmény azt jelenti, hogy a tesztelő besugárzási, hőmérséklet- vagy páratartalom-szabályozó rendszerének képesnek kell lennie arra, hogy egy meghatározott alapértéken stabil körülményeket tartson fenn. Általában minden vizsgálati paramétert egyetlen érzékelő mér és vezérel a tesztkamrában egy rögzített helyen. Az ISO 4892-2 szabvány fenti példája esetében, ha a kamra körülményei stabilizálódnak, ennek az egyetlen szabályozási alapértéknek a hőmérséklete soha nem emelkedhet 68 °C-nál magasabbra vagy nem eshet 62 °C alá.

Sajnos ezeket gyakran félreértelmezik egyenletességnek vagy programozási tűrésnek olyan paraméterek esetében, mint a kamra hőmérséklete, relatív páratartalma vagy besugárzási tűrése. Két fontos dolgot kell szem előtt tartania, amelyek segítenek abban, hogy pontosítsák ezen alapértékek egyikének szándékát:

  1. Ez nem jelent egységességi követelményt. Ha léteznek egységességi követelmények, azok sokkal szélesebbek, mint a működési ingadozási követelmények.
  2. Ez nem teszi lehetővé a felhasználó számára, hogy a gépet bármilyen hőmérsékleten a tűréstartományon belüli értékre programozza. A tesztert a megadott értékre kell programozni.

Lépjen kapcsolatba velünk!

 

kapcsolat

 info@solvergroup.hu

+36 1 2200 661

Szerző: Q Lab Blog
2022.11.14.

További híreink

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

A légi technológia gyors fejlődése közepette a magyar fejlesztésű PHANTOM diszkrét és hatékony lehetőségként jelenik meg az igényes küldetésekhez. Úgy tervezték, hogy kitolja a drónok képességeinek
Tovább olvasom >

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

Az innováció egy rendkívül fontos és sokoldalú jelenség, amely alapvetően meghatározza a gazdasági növekedést, a versenyképességet és a társadalmi fejlődést.
Tovább olvasom >

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

Várhatóan októberben indul a GINOP Plusz 2.1.1-24 :Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat. A Páylázat által támogatott tevékenységek: kísérleti fejlesztés, ipari (alkalmazott)
Tovább olvasom >

Kiemelt hírek

A biomassza termolitikus hasznosítása

Anyagtudományi laborszolgáltatások fejlesztése

Drónos anyagmeghatározás

Syb rendszer fejlesztése

Legfrissebb Hírek

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

A tökéletes nyári kiegészítő: itt a napelemes kalap, ami tölteni tudja a telefonját


Értesüljön ön is elsőkézből!

Amennyiben szeretne értesülni aktuális eseményeinkről, iratkozzon fel email címe és neve segítségével! Feliratkozásával hozzájárul adatai kezeléséhez. Adatait harmadik félnek nem adjuk ki.

SolverUnio Kft. Minden jog fenntartva!
Honlaptérkép     Adatvédelem     Impresszum