Üdvözöljük a Solver Unio Fejlesztési Tanácsadó Kft weboldalán!
+36 1 2200 661
solverunio@solvergroup.hu

Sajtószoba

Magaslati anyagmeghatározás LIBS módszerrel

Drónos anyagmeghatározás segítheti a veszélyes anyagok felismerését a jövőben

Magyar-török kutatás-fejlesztési együttműködés vizsgálja a lézerindukált letörési spektroszkópia (LIBS) módszer segítségével távolból történő anyagmeghatározási technológiához kapcsolódó új hordozható eszköz kifejlesztésének lehetőségét.
 

A LIBS egy olyan anyagvizsgálati módszer, amely nagy energiájú rövid lézerimpulzust használ a minta felületének elpárologtatására és plazmává alakítására. Az így keletkezett plazma színképét elemezve megállapítható a minta összetétele. A LIBS felhasználási területei például a következőek:

•          Környezetvédelem: A LIBS segítségével lehet azonosítani a talajban és a vízben található szennyező anyagokat

•          Űrkutatás: A LIBS technológiát alkalmazzák a Mars felszínének elemzésére, hogy megállapítsák a bolygó összetételét

•        Művészettörténet: A LIBS segítségével lehet azonosítani a festmények összetevőit, ami segíthet a festmények korának meghatározásában
 

LIBS technológia ötvözése a drón technológiával egy olyan új innovatív mérőműszert eredményez, mely a nehezen megközelíthető, vagy nagy kiterjedésű helyszíneken is képes anyagelemzést végezni a magasból, így könnyítve meg akár a veszélyes anyagok talajban vagy vízben való kimutatását.


A Solver Unio vezette magyar innovációs konzorcium, melynek tagjai közé tartozik a Rotors and Carms Zrt és a Wigner Fizikai Kutatóközpont is, vizsgálja egy olyan LIBS technológiát alkalmazó eszköz kifejlesztését, mely hordozható méretű és a dróntechnikának köszönhetően magasból is képes az anyagösszetétel meghatározására és így a káros anyagok kimutatására

 
A Solver Unio Kft ezzel az új kutatással bővíti a K+F részlegének eddigi szenzortechnológiai innovációinak sorát.

 

2024.02.02.

További híreink

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

A légi technológia gyors fejlődése közepette a magyar fejlesztésű PHANTOM diszkrét és hatékony lehetőségként jelenik meg az igényes küldetésekhez. Úgy tervezték, hogy kitolja a drónok képességeinek
Tovább olvasom >

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

Az innováció egy rendkívül fontos és sokoldalú jelenség, amely alapvetően meghatározza a gazdasági növekedést, a versenyképességet és a társadalmi fejlődést.
Tovább olvasom >

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

Várhatóan októberben indul a GINOP Plusz 2.1.1-24 :Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat. A Páylázat által támogatott tevékenységek: kísérleti fejlesztés, ipari (alkalmazott)
Tovább olvasom >

Címkefelhő

Kiemelt hírek

A biomassza termolitikus hasznosítása

Anyagtudományi laborszolgáltatások fejlesztése

Drónos anyagmeghatározás

Syb rendszer fejlesztése

Legfrissebb Hírek

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

A tökéletes nyári kiegészítő: itt a napelemes kalap, ami tölteni tudja a telefonját


Értesüljön ön is elsőkézből!

Amennyiben szeretne értesülni aktuális eseményeinkről, iratkozzon fel email címe és neve segítségével! Feliratkozásával hozzájárul adatai kezeléséhez. Adatait harmadik félnek nem adjuk ki.

SolverUnio Kft. Minden jog fenntartva!
Honlaptérkép     Adatvédelem     Impresszum