2024-11-23 10:30:45 | Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/w17721/public_html/page/classes/controller/index.php on line 359 Ott vagyunk már?
Üdvözöljük a Solver Unio Fejlesztési Tanácsadó Kft weboldalán!
+36 1 2200 661
solverunio@solvergroup.hu

Sajtószoba

Ott vagyunk már?

Szerencsére senki nem ül a Naprendszer peremén járó Voyager 1 fedélzetén, különben folyamatosan ezt a kérdést ismételgetnék.

 

Az űrszonda minden más emberi űreszköznél nagyobb távolságot tett meg a Földtől, de még mindig nem hagyta el a Naprendszert, annak ellenére, hogy az elmúlt években, sőt évtizedben is többször állították, már csak egy hajszál választja el a történelmi lépéstől.

 

A probléma részben annak tudható be, hogy nem tudjuk hol is húzódik pontosan a Naprendszer határa - csupán annyit, hogy egy mágneses buborék, a heliopauza széle jelöli ezt a vonalat, ahol a többi csillag befolyása dominánsabbá válik a Napénál. A Voyager 1 ennek a határmezsgyének a külső pereme felé sodródik, immár nyolc éve.

A 2013.június 28-án közzétett adatok arra utalnak, hogy a szonda bár újabb változásokat tapasztalt a környezetében, még mindig nem mondott búcsút naprendszerünknek. Ehelyett úgy fest, a rendszer úgynevezett mágneses hüvelye egy újabb fázisának a pereménél jár, amit mágneses hüvely kiürülési zónának kereszteltek el.

 

A szonda tavaly ötször szelte át ezt a területet, ami arra utal, hogy a határ hullámzó és turbulens. A mágneses hüvely mágneses mezejének ereje minden alkalommal drasztikusan megnövekedett, míg a töltéssel rendelkező részecskék száma csökkent. A műszerek emellett emelkedést mutattak a csillagközi kozmikus sugárzásban is, a mágneses mező iránya azonban nem változott, ami arra utal, hogy az űrjármű még mindig saját naprendszerünkön belül tartózkodik.

 

forrás: www.sg.hu

Balázs Richárd cikke

2013.06.30.

2013.07.02.

További híreink

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

A légi technológia gyors fejlődése közepette a magyar fejlesztésű PHANTOM diszkrét és hatékony lehetőségként jelenik meg az igényes küldetésekhez. Úgy tervezték, hogy kitolja a drónok képességeinek
Tovább olvasom >

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

Az innováció egy rendkívül fontos és sokoldalú jelenség, amely alapvetően meghatározza a gazdasági növekedést, a versenyképességet és a társadalmi fejlődést.
Tovább olvasom >

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

Várhatóan októberben indul a GINOP Plusz 2.1.1-24 :Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat. A Páylázat által támogatott tevékenységek: kísérleti fejlesztés, ipari (alkalmazott)
Tovább olvasom >

Címkefelhő

Kiemelt hírek

A biomassza termolitikus hasznosítása

Anyagtudományi laborszolgáltatások fejlesztése

Drónos anyagmeghatározás

Syb rendszer fejlesztése

Legfrissebb Hírek

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

A tökéletes nyári kiegészítő: itt a napelemes kalap, ami tölteni tudja a telefonját


Értesüljön ön is elsőkézből!

Amennyiben szeretne értesülni aktuális eseményeinkről, iratkozzon fel email címe és neve segítségével! Feliratkozásával hozzájárul adatai kezeléséhez. Adatait harmadik félnek nem adjuk ki.

SolverUnio Kft. Minden jog fenntartva!
Honlaptérkép     Adatvédelem     Impresszum