Üdvözöljük a Solver Unio Fejlesztési Tanácsadó Kft weboldalán!
+36 1 2200 661
solverunio@solvergroup.hu

Sajtószoba

Pályázat nemzeti laboratóriumok létrehozására

A Felhívás célja a nemzetgazdaság számára különösen perspektivikus területeken olyan tudásközpontok kialakítása, illetve fejlesztése, amelyek az egyes szakterületek kiemelkedő tudományos csomópontjává válhatnak.

A Nemzeti Laboratórium a felfedező és a kísérleti megközelítésű kutatások új, nemzetközi dimenziót nyitó, együttműködésen alapuló, intézményesülő, dinamikus színtere a kutatási eredmények társadalmi, gazdasági, környezeti hasznosítására.

A Nemzeti Laboratórium fő célkitűzései:

  • egy adott tématerület hazai szakmai műhelyeinek koncentrálása,
  • jelentős globális problémákra nemzetközi szinten választ adni képes kompetenciák fejlesztése,
  • kutatási eredmények társadalmi, gazdasági, környezeti hasznosítása (tudástranszfer).

A támogatást igénylők köre:

Támogatási kérelem önállóan vagy konzorciumi formában nyújtható be.

Jelen Felhívásra támogatást igénylőként támogatási kérelmet nyújthatnak be a Magyarországon székhellyel rendelkező jogi személyek az alábbiak szerint:

  • Nonprofit és egyéb nem nyereségérdekelt szervezetek közül az 551, 552, 559, 562, 563, 569, 599 GFO kóddal rendelkezők, amelyek a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 1. számú mellékletében felsorolt államilag elismert, nem állami felsőoktatási intézmények (egyházi vagy magán felsőoktatási intézmények) és amelyek a Szerződés 107. és 108. cikke alkalmazásában bizonyos támogatási kategóriáknak a belső piaccal összeegyeztethetővé nyilvánításáról szóló́ 2014. június 17-i 651/2014/EU bizottsági rendelet3 (a továbbiakban: 651/2014/EU bizottsági rendelet) 2. cikk 83. pontja szerint kutató-tudásközvetítő szervezetnek4 minősülnek.
  • Magyarországon székhellyel rendelkező költségvetési- és költségvetési rend szerint gazdálkodó szervek közül a 311, 312, 322, 341, 342, 381, 382 GFO kóddal rendelkező szervezetek.
  • Magyarországon székhellyel vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező jogi személyiségű vállalkozások, nonprofit gazdasági társaságok és egyéb gazdasági szervezetek közül a 572, 573 GFO kóddal rendelkezők, amelyek legalább egy lezárt, jóváhagyott, teljes (365 nap) üzleti évvel rendelkeznek (jelen feltétel nem vonatkozik az állami tulajdonossal rendelkező gazdasági társaságokra), kettős könyvvitelt vezetnek és nem tartoznak a KATA hatálya alá.

Konzorciumi formában történő megvalósítás esetén a konzorcium tagja lehet:

  • Magyarországon székhellyel rendelkező nonprofit és egyéb nem nyereségérdekelt szervezetek közül az 551, 552, 559, 562, 563, 569, 599 GFO kóddal rendelkezők, amelyek a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 1. számú mellékletében felsorolt államilag elismert, nem állami felsőoktatási intézmények (egyházi vagy magán felsőoktatási intézmények), amelyek a 651/2014/EU bizottsági rendelet 2. cikk 83. pontja szerint kutató-tudásközvetítő szervezetnek minősülnek.
  • Magyarországon székhellyel rendelkező költségvetési- és költségvetési rend szerint gazdálkodó szervek közül a 311, 312, 322, 341, 342, 381, 382 GFO kóddal rendelkező szervezetek.
  • Magyarországon székhellyel vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező jogi személyiségű vállalkozások, nonprofit gazdasági társaságok és egyéb gazdasági szervezetek közül a 113, 114, 141, 572, 573 GFO kóddal rendelkezők, amelyek legalább egy lezárt, jóváhagyott, teljes (365 nap) üzleti évvel rendelkeznek (jelen feltétel nem vonatkozik az állami tulajdonossal rendelkező gazdasági társaságokra), kettős könyvvitelt vezetnek és nem tartoznak a KATA hatálya alá.

A támogatható tevékenységek köre:

A) Önállóan támogatható tevékenységek:

  • Alkalmazott (ipari) kutatás
  • Kísérleti fejlesztés
  • Alapkutatás

B) Önállóan nem támogatható tevékenységek:

  • Nyilvánosság biztosításához kapcsolódó tevékenységek (tájékoztatás)
  • Iparjogvédelmi tevékenység
  • Szakmai megvalósításhoz kapcsolódó és indokolt konferencia és kiállítás részvétel
  • Közbeszerzési tevékenység
  • Előzetes tanulmányok, tervek elkészítése és engedélyezése
  • A kutatási infrastruktúrához feltétlenül szükséges épület építése, bővítése, átalakítása, korszerűsítése, felújítása és a szükséges alap infrastrukturális fejlesztések
  • Piacra jutáshoz kapcsolódó tevékenységek
  • Tárgyi eszköz beszerzése
  • Immateriális javak beszerzése
  • Terület-előkészítés
  • Projekt koordinációs tevékenység
  • Általános költségek

A pályázat benyújtása:

A támogatási kérelmet a www.palyazat.gov.hu oldalon keresztül elérhető Pályázati e-ügyintézés felületen történő bejelentkezést követően, online pályázati kitöltő programmal kell elkészíteni. A kitöltő programban véglegesített támogatási kérelemhez az Útmutatóban leírt módon csatolni kell a kérelem elektronikus benyújtását hitelesítő, cégszerűen aláírt nyilatkozatot is.

A támogatási kérelmek (elektronikus) benyújtása a kitöltő program élesítésétől 2022. július 14-én 16:00 óráig lehetséges.

Futamidőre és fenntartásra vonatkozó információk:

A projekt végrehajtására rendelkezésre álló időtartam minimum 12 - maximum 48 hónap. A projekt befejezésének legkésőbbi záró dátuma: 2026. február 28.

A támogatást igénylőnek 3 év fenntartási kötelezettsége van, amennyiben a projekt keretében kutatási infrastruktúrához nyújtott beruházási támogatás, vagy regionális beruházási támogatás keretében infrastruktúrát hoz létre vagy korszerűsít.

A támogatás összege:

Támogatási kérelmenként az igényelhető támogatás összege minimum 1 milliárd Ft, maximum 10 milliárd Ft.

2022.07.14.

További híreink

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

A légi technológia gyors fejlődése közepette a magyar fejlesztésű PHANTOM diszkrét és hatékony lehetőségként jelenik meg az igényes küldetésekhez. Úgy tervezték, hogy kitolja a drónok képességeinek
Tovább olvasom >

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

Az innováció egy rendkívül fontos és sokoldalú jelenség, amely alapvetően meghatározza a gazdasági növekedést, a versenyképességet és a társadalmi fejlődést.
Tovább olvasom >

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

Várhatóan októberben indul a GINOP Plusz 2.1.1-24 :Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat. A Páylázat által támogatott tevékenységek: kísérleti fejlesztés, ipari (alkalmazott)
Tovább olvasom >

Kiemelt hírek

A biomassza termolitikus hasznosítása

Anyagtudományi laborszolgáltatások fejlesztése

Drónos anyagmeghatározás

Syb rendszer fejlesztése

Legfrissebb Hírek

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

A tökéletes nyári kiegészítő: itt a napelemes kalap, ami tölteni tudja a telefonját


Értesüljön ön is elsőkézből!

Amennyiben szeretne értesülni aktuális eseményeinkről, iratkozzon fel email címe és neve segítségével! Feliratkozásával hozzájárul adatai kezeléséhez. Adatait harmadik félnek nem adjuk ki.

SolverUnio Kft. Minden jog fenntartva!
Honlaptérkép     Adatvédelem     Impresszum