Üdvözöljük a Solver Unio Fejlesztési Tanácsadó Kft weboldalán!
+36 1 2200 661
solverunio@solvergroup.hu

Sajtószoba

Pályázat stratégiai K+F műhelyek számára

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett Stratégiai K+F Műhelyek pályázati felhívás célja a felsőoktatási intézmények olyan szellemi műhelyeit támogatja, amelyek kutatási tevékenysége, vagy kreatív értékteremtése a társadalomban tapasztalható konkrét problémák megoldására irányul. A Felhívás különböző társadalmi problémák megoldására olyan újszerű megoldások kifejlesztését vagy kutatását támogatja, amelyek hatékonyabbak, eredményesebbek vagy fenntarthatóbbak a már létező megoldásoknál, és/vagy a támogatást igénylő környezetében nem állnak rendelkezésre.

A pályázat benyújtása

A pályázó(k) a szakmai vélemény iránti kérelem benyújtását az NKFI Hivatal weboldaláról elérhető elektronikus felületen (kfivelemeny.nkfih.gov.hu) tehetik meg. A szakmai vélemény iránti kérelmek benyújtása 2022. május 9-től 2022. május 20. 12:00-ig lehetséges.

A kérelem benyújtásához szükséges részletes információkat a kitöltési útmutató tartalmazza.

A támogatási kérelem kizárólag azon projekt vonatkozásában nyújtható be, amely rendelkezik az NKFI Hivatal által (jelen Felhívás kapcsán) kiállított szakmai támogató véleményével. A támogatási kérelem benyújtása 2022. szeptember 9. 12:00 óráig lehetséges.

A pályázó(k) támogatási kérelem benyújtását az NKFI Hivatal weboldaláról elérhető elektronikus felületen (kfivelemeny.nkfih.gov.hu) tehetik meg.

A Felhívás és az Általános Pályázati Útmutató közötti eltérés esetén a Felhívásban foglaltak az irányadók.

A pályázók köre

Jelen Felhívásra önállóan és konzorcium keretében támogatási kérelmet nyújthatnak be a Magyarországon székhellyel rendelkező jogi személyek az alábbiak szerint:

Nonprofit és egyéb nem nyereségérdekelt szervezetek
Költségvetési- és költségvetési rend szerint gazdálkodó szervek

A támogatható tevékenységek köre

Önállóan támogatható tevékenységek: alapkutatás, alkalmazott (ipari) kutatás, kísérleti fejlesztés
Önállóan nem támogatható tevékenységek: nyilvánosság biztosításához kapcsolódó tevékenységek (tájékoztatás); iparjogvédelmi tevékenység; szakmai megvalósításhoz kapcsolódó és indokolt konferencia és kiállítás részvétel; közbeszerzési tevékenység; előzetes tanulmányok, tervek elkészítése és engedélyezése; a kutatási infrastruktúrához feltétlenül szükséges terület előkészítése, épület építése, bővítése, átalakítása, korszerűsítése, felújítása és a szükséges alap infrastrukturális fejlesztések; tárgyi eszköz beszerzése; immateriális javak beszerzése; projekt koordinációs tevékenység; általános költségek; utazáshoz kapcsolódó tevékenység

A keretösszeg és az igényelhető támogatás mértéke

A Felhívás keretösszege 8,3 milliárd forint. Projektenként 1000 - 3000 millió forint támogatás igényelhető önállóan és konzorciumban egyaránt.

A projekt végrehajtására rendelkezésre álló időtartam 12-36 hónap. A projekt megvalósítása során minimum egy mérföldkövet kötelező tervezni. Egy mérföldkő 12 hónaposra tervezhető. A projekt megvalósítási időtartamához illeszkedve az utolsó mérföldkő 12 hónapnál kevesebb időre is tervezhető. A projekt a szakmai vélemény iránti kérelem benyújtását követően kezdhető meg saját felelősségre. A projekt költségeinek elszámolása a támogatói okiratban rögzített projekt kezdő időpontjától lehetséges. A Támogatói okiratban rögzített projekt kezdő időpontjáról a pályázónak előzetesen, a támogatói okirat kiállítását megelőzően nyilatkoznia szükséges.

Szerző: NKFIH
2022.07.14.

További híreink

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

A légi technológia gyors fejlődése közepette a magyar fejlesztésű PHANTOM diszkrét és hatékony lehetőségként jelenik meg az igényes küldetésekhez. Úgy tervezték, hogy kitolja a drónok képességeinek
Tovább olvasom >

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

Az innováció egy rendkívül fontos és sokoldalú jelenség, amely alapvetően meghatározza a gazdasági növekedést, a versenyképességet és a társadalmi fejlődést.
Tovább olvasom >

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

Várhatóan októberben indul a GINOP Plusz 2.1.1-24 :Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat. A Páylázat által támogatott tevékenységek: kísérleti fejlesztés, ipari (alkalmazott)
Tovább olvasom >

Kiemelt hírek

A biomassza termolitikus hasznosítása

Anyagtudományi laborszolgáltatások fejlesztése

Drónos anyagmeghatározás

Syb rendszer fejlesztése

Legfrissebb Hírek

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

A tökéletes nyári kiegészítő: itt a napelemes kalap, ami tölteni tudja a telefonját


Értesüljön ön is elsőkézből!

Amennyiben szeretne értesülni aktuális eseményeinkről, iratkozzon fel email címe és neve segítségével! Feliratkozásával hozzájárul adatai kezeléséhez. Adatait harmadik félnek nem adjuk ki.

SolverUnio Kft. Minden jog fenntartva!
Honlaptérkép     Adatvédelem     Impresszum