A SAG Hungária Kft-nél érzékenység-vizsgálattal és valószínűségszámítással támogatott alkalmazott kutatás a munkabiztonsági, egészségvédelmi és compliance kockázatok elemzésére, és az alkalmazott kockázatmenedzsment folyamatok optimalizálására.
Jelen fejlesztési projekt egy olyan új tudásanyag megszerzésére irányuló kutatás, amelynek célja, hogy a megszerzett tudásanyag felhasználható legyen új eljárások kifejlesztéséhez, illetve jelentős javulást eredményezzen a már meglévő eljárásokban.
Az EU munkavállalóinak munkahelyi biztonsági és egészségvédelmi helyzetét számos tényező befolyásolja. Az új technológiák nyomán új munkavállalói kategóriák jönnek létre. A globalizáció következtében az egykor távoli egészségi kockázatok rövid idő alatt elterjednek az egész világon, sőt, maguk a kockázatok is állandóan változnak, gondoljunk csak az európai öregedő munkaerő új kockázatainak kezelésére.
Európa igen fejlett és magas szintű szociális vívmányai eredőjeként a munkabiztonsági szabályozások és azok végrehajtatásának általános irányelve, hogy a munkáltató minden esetben és teljes mértékben felelős a munkavállalók egészségéért és biztonságáért.
A multinacionális cégek magyarországi befektetéseik révén magukkal hozták a hazainál általában magasabb színvonalú munkavédelmi kultúrájukat és a munkavédelem e színvonalon tartását megkövetelő minőségbiztosítási rendszerüket, e szemléletet és szabályozást követelik meg üzleti partnereiktől is. A SAG, mint nemzetközi vállalat, e multinacionális környezet résztvevőjeként tevékenykedik, tehát számára a magas szintű munkavédelmi kultúra kialakítása és a compliance szabályozás kötelező, egyúttal piaci versenyelőny is a szegényebb, kisebb erőforrás-bázisú cégekkel szemben.
Hazánkban az elmúlt egy évben a munkabelesetek miatt kiesett munkanapok száma 61.000-ről 74.500-ra emelkedett, ami a kiszabott bírságokkal együtt mintegy 9.4 milliárd Ft költséget jelentett a gazdaság szereplőinek.
Ezen események alapján kijelenthető, hogy a vállalatoknak e téren paradigmaváltásra van szüksége, olyan új módszereket kell meghonosítaniuk és alkalmazniuk mint például a kockázat-menedzsment (Risk management) és a megfelelőség-menedzsment (Compliance management), illetőleg a kockázatmenedzsment terén új, szervezetre szabott eljárásokat és eszközöket kell alkalmazniuk.
A kutatási program másodlagos célrendszere
- Működőképes és hatékony, jogszabályokkal harmonizáló munkabiztonsági irányítási rendszer kifejlesztése ezen kutatási anyagra építve
- Az akkreditált vállalati irányítási rendszer alacsony működési és compliance kockázatot garantáljon
- Alkalmazási javaslatokkal támogatni, hogy a rendszer-előírások alkalmazása a hétköznapi munkakultúra részévé váljon
- A munkabiztonság és jogszabály-alkalmazás terén integrálni és folyamatosan támogatni az alulról érkező dolgozói kezdeményezéseket
- Támogassa azt a menedzsmenti törekvést, mely a munkabiztonsági kultúrát a munkahelyi szervezet markáns értékrendi szintjére kívánja emelni
+36 1 2200 661