Üdvözöljük a Solver Unio Fejlesztési Tanácsadó Kft weboldalán!
+36 1 2200 661
solverunio@solvergroup.hu

Sajtószoba

Zöld ipari innováció az akkumulátor-fejlesztésben

Az Solver Unio Kft. a Norvég Finanszírozási Mechanizmus „Zöld ipari innováció” programjában pályázatával támogatást nyert az „Akkumulátorregenerációs és -optimalizációs eljárás fejlesztése” című fejlesztési projektjéhez, amely fejlesztés a HU09-0099-A1-2016 azonosítószámú támogatási szerződésben foglaltak szerint 2016. május 1. és 2017. április 30. között kerül megvalósításra.

A projekt elsődleges célja az ólom-savas akkumulátorok élettartamának (ciklusidejének) meghosszabbítása és ezzel a veszélyes anyagok okozta környezetterhelés csökkentése.

A leginkább a szünetmentes tápegységekként valamint a villamos meghajtású járművekben használt ólom-savas akkumulátorok várható üzemideje (ciklusideje) a legtöbb esetben a gyártók által megadott névleges üzemidőnél lényegesen rövidebb, melynek oka a nem megfelelő üzemeltetés, karbantartás és töltési eljárás. Ezen akkumulátorok azonban az általános várható üzemidőnél hosszabb távon is képesek a megfelelő működésre -közelítve a gyártói névleges üzemidőt - amennyiben a töltési-merítési eljárás, a karbantartás és a környezeti tényezők az élettartam során optimálisak.

Fejlesztésünk egy olyan szerver alapú, töltés- és üzemeltetés-felügyeleti mikromenenedzsment szabályozó rendszertechnológia és eljárásrend (BMMR) létrehozása, amely az akkumulátorok üzemeltetését a pillanatnyi állapotuk figyelembevételével valamint számos lényeges környezeti tényezővel együtt optimalizálja, minderről realtime adtszolgáltatást nyújtva a felhasználónak. A BMMR így alkalmas arra is, hogy a környezetvédelem fontosságát szem előtt tartva, zöldipari innovációként jelenjen meg a piacon.

A BMMR technológia eszköz két fő területen képes akkumulátorok élettartamának meghosszabbítására.

  • A fejlesztett technológiával a jelentős szünetmenetes kapacitással rendelkező vállalatok (távközlés, erőművek, bankok) és közintézmények (kórházak) a már meglévő akkumulátorok és azok környezeti paramétereit realtime monitoringozva valamint a szükséges beavatkozásokat automatizált módon elvégezve optimális működést biztosíthatnak a szünetmentes tápegységeik számára.
  • Fejlesztésünk eredményének másik felhasználói köre a villamos meghajtású járműveket (targoncák, villamos hajtású személy és teherszállító járművek) alkalmazó szervezetek. E felhasználók a BMMR technológia révén képesek a járműakkumulátoraik használati módját és töltöttségi állapotát realtime felügyelni, vagy épp az állapothoz optimálisan illeszthető töltési mechanizmust alkalmazni, ezzel akár 20%-kal is növelve az akkumulátorok élettartamát.

Mindkét esetben fejlesztésünk kulcseleme a szerver és eszközoldali realtime diagnosztika, automatizált vezérlő beavatkozás és regeneráció lehetősége.

Az ólom-savas akkumulátorok környezetterhelési potenciálja igen magas. Életcikluselemzések szerint az akkumulátorok életciklusuk minden fázisában jelentős terhelést rónak környezetükre, a már üzemképtelen akkumulátorok szelektív begyűjtése és újrahasznosítása is csak csökkenti e problémát, így környezetvédelmi szempontból kiemelkedő fontosságú az optimális használat elérésével az élettartam növelése, a keletkező hulladékmennyiség csökkentése.

Az akkumulátorok optimális felügyeletével csökken a villamos energia felhasználás, a kiesett üzemórák száma.

A fejlesztési projekt környezetvédelmi jelentősége ennélfogva az ólom-savas akkumulátorok élettartamának meghosszabbítása révén kiemelkedő, emellett pedig a beszerzésük kapcsán keletkező költségek csökkentését is elősegítheti az azokat alkalmazó szervezetek számára.

szerző:Csonka Attila, Solver Unio Kft.
 

Lépjen kapcsolatba velünk!

 

kapcsolat

 info@solvergroup.hu

+36 1 2200 661

2017.04.05.

További híreink

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

A légi technológia gyors fejlődése közepette a magyar fejlesztésű PHANTOM diszkrét és hatékony lehetőségként jelenik meg az igényes küldetésekhez. Úgy tervezték, hogy kitolja a drónok képességeinek
Tovább olvasom >

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

Az innováció egy rendkívül fontos és sokoldalú jelenség, amely alapvetően meghatározza a gazdasági növekedést, a versenyképességet és a társadalmi fejlődést.
Tovább olvasom >

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

Várhatóan októberben indul a GINOP Plusz 2.1.1-24 :Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat. A Páylázat által támogatott tevékenységek: kísérleti fejlesztés, ipari (alkalmazott)
Tovább olvasom >

Címkefelhő

Kiemelt hírek

A biomassza termolitikus hasznosítása

Anyagtudományi laborszolgáltatások fejlesztése

Drónos anyagmeghatározás

Syb rendszer fejlesztése

Legfrissebb Hírek

Az Uaviator bemutatja a 10 000 km-t elérni képes Phantom Drone magyar innovációt.

Innováció szerepe a gazdasági fejlődésben

GINOP Plusz 2.1.1-24 Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

A tökéletes nyári kiegészítő: itt a napelemes kalap, ami tölteni tudja a telefonját


Értesüljön ön is elsőkézből!

Amennyiben szeretne értesülni aktuális eseményeinkről, iratkozzon fel email címe és neve segítségével! Feliratkozásával hozzájárul adatai kezeléséhez. Adatait harmadik félnek nem adjuk ki.

SolverUnio Kft. Minden jog fenntartva!
Honlaptérkép     Adatvédelem     Impresszum