Üdvözöljük a Solver Unio Fejlesztési Tanácsadó Kft weboldalán!
+36 1 2200 661
solverunio@solvergroup.hu
INNOVÁCIÓ MENEDZSMENT

WAHL HUNGÁRIA KFT: Gyártási és szerelési folyamatok fejlesztése

A szoftveres szimulációval támogatott optimalizálás segítségével a Wahl Hungária Kft. képes megtartani jelenlegi üzletviteli pozícióit, a készletezési auditunk segítségével az operatív, termelési folyamatokat hatékonyabban tudja működtetni, valamint a strukturális, kritikus pontok elemzésével tervezhetővé és előrejelezhetővé válnak a termelési átfutási idők, eredmények.

 

CÉL: A termelési hatékonyság-növelése!

 

 

A logisztikai rendszer teljesítménye a vevő számára abban nyilvánul meg, hogy az általa kért terméket, az általa kért időpontban megkapja. A vevő felé kiszállított mennyiség sem típusában (a vevő azt kapja amit kért, nem egy hasonló funkciójú helyettesítő terméket), sem mennyiségében, sem pedig minőségi termékparamétereiben nem térhet el a vevő rendeléseitől.

 

Az optimalizálás – fejlesztés területeit munkacsomagokra bontottuk fel. Ezen munkacsomagok önálló, de nem elkülönült fejezeteit jelentik azoptimalizáció menetének. A következőkben ezen munkacsomagokat foglaljuk össze:

 

1. MCS. Management

A projekt vezetési és ellenőrzési rendszerének felállítása.

 

2. MCS. Kritikus pontok elemzése - készletezési audit

  • A Wahl Hungária Kft. hatékonyságnövelési kritikus pontjainak kutatása.
  • A kritikus pontok meghatározása,
  • Az ISO 9001 minősítés megszerzéséhez leírt operatív folyamatok átvizsgálása
  • Adatforrások rendszerbe foglalása, adminisztratív folyamatábrák elkészítése a struktúrának megfelelően
  • Hiányzó adatforrások feltárása és integrálása az operatív jelentési folyamatba.
  • Adatszolgáltató ívek felülvizsgálata, szükség esetén korszerűsítése, dolgozók oktatása.

A Wahl Kft, vezetésével együtt meghozott döntés szerint két termelési terület vizsgálata indokolt.

  1. Az egyik gyártási modul a fröccsöntés, ahol az alapprobléma az volt, hogy egyidejűleg fordult elő bizonyos termékekből hiány, ugyanakkor más termékekből szükségtelenül nagy készletek halmozódtak fel. Ez komoly problémákat okozott a szerelési folyamatoknál, ahol a hiányzó fröccsöntött alkatrészek miatt sokszor az utolsó pillanatban kellett áttervezni a gyártást így a – pillanatnyilag nem felhasználható, de elkészült - többi alkatrész is jelentős tőkét kötött le, hiszen addig azok is várakoztak a felhasználásukra.
  2. A consumer részleg vizsgált folyamatai az orrszőrnyíró készülék különböző altípusainak szerelése során kerültek áttekintésre. A vizsgálat egyik deklarált célja olyan módszerek kipróbálása és tesztelése volt, melyek – eredményes alkalmazásuk után – alkalmasak a vállalat többi területének termelési és logisztikai folyamatainak felmérésére, és megbízható alapot adnak a hatékonyság növelését megcélzó fejlesztési javaslatok kidolgozásának

 

3. MCS. A hatékonyságnövelés módszertana, struktúrája

 

  • A hatékonyságnövelés módszertana.
  • A módszertan algoritmusainak fejleztése
  • A módszertan strukturális összefüggéseinek kidolgozása.
  • Többszörös adatgyűjtések kiszűrése, a folyamat racionalizálása.
  • Az adatgyűjtő pontok felelőseinek és az adatszolgáltatási határidők definiálása, racionalizálása.
  • Visszacsatolási rendszer kiépítése, time schedule definiálása

Javasolt megoldások

 

A fröccsöntési folyamatok tervezése során, amikor az egyes gyártandó alkatrészeket hozzárendelik az egyes fröccsöntő gépekhez, a gyártási tételnagyságok meghatározása jellemzően intuitív módon, a korábbi tapasztalatok és az aktuális gépállapotok valamint az éppen rendelkezésre álló szabad kapacitások alapján történik. Javasolt megoldás az optimális gyártási tételnagyság modellje alapján meghatározni, hogy mely termékekből mekkora a gazdaságos gyártási tételnagyság. Ehhez készítettünk egy elemző szoftvert, mellyel a készletezési számításokat bármikor, bármelyik alkatrész esetére el lehet végezni, illetve segítségével felülvizsgálhatók, hogy az egyes megszokott (jelenlegi) gyártási tételnagyságok milyen messze esnek az optimálistól. Ez utóbbi eset során lehetőség van részletesen elemezni az átállási műveleteket, és korszerű folyamatfejlesztési módszerek segítségével (pl. kaizen elv) folyamatosan megközelíteni az optimumot.

 

Lépjen kapcsolatba velünk!

 

kapcsolat

 info@solvergroup.hu

+36 1 2200 661

SolverUnio Kft. Minden jog fenntartva!
Honlaptérkép     Adatvédelem     Impresszum